Coldenhove Papier - luchtfoto

Innovatie

Coldenhove zet met E-boiler grote stap naar duurzame toekomst

Papierfabriek Coldenhove in Eerbeek investeert fors in verduurzaming met de aanschaf van een elektrische boiler (E-boiler). Deze innovatieve elektrische ketel wordt naast de huidige aardgas gestookte ketel geplaatst, waardoor Coldenhove een hybride systeem heeft voor stoomproductie. De nieuwe boiler levert straks een belangrijke bijdrage aan de reductie van gasverbruik en CO2-uitstoot en ondersteunt tegelijkertijd de stabiliteit van het elektriciteitsnet.

Duurzaamheid is speerpunt
De keuze voor een E-boiler is in lijn met de duurzaamheidsambities van Coldenhove. ‘We streven ernaar om onze ecologische voetafdruk te verkleinen en onze productie zo milieuvriendelijk mogelijk te maken’, aldus directeur Arnoud Roelandse. ‘De E-boiler is een belangrijke stap in die richting. We verwachten hiermee een reductie van 20 procent op ons aardgasverbruik en onze CO2-uitstoot.’

Deze boiler heeft niet alleen voordelen voor het milieu, maar ook voor Coldenhove zelf. ‘De E-boiler zorgt ervoor dat we efficiënter kunnen schakelen tussen aardgas en elektriciteit en maakt ons minder afhankelijk van fossiele brandstoffen’, legt Roelandse uit. ‘Dit maakt ons bedrijf toekomstbestendiger en versterkt de concurrentiepositie.’

Netstabilisatie
Naast de milieuvoordelen, biedt de E-boiler een ander belangrijk voordeel: netstabilisatie. Operationeel manager Maikel Brummelkamp legt uit: ‘een van de uitdagingen van de energietransitie is de toenemende productie van hernieuwbare energie uit zon en wind. Dit kan leiden tot pieken en dalen in de netbelasting, wat de stabiliteit van het elektriciteitsnet in gevaar kan brengen. De E-boiler kan worden ingezet om deze pieken en dalen op te vangen door overtollige elektriciteit af te nemen en om te zetten in warmte. Zo dragen we bij aan een netstabilisatie en versnellen we de overstap naar duurzame energie.’

Installatie en toekomstplannen
De aanschaf van de E-boiler is een significante investering voor Coldenhove. Brummelkamp is er echter van overtuigd dat die zich op termijn terugverdient: ‘deze boiler verbetert de efficiëntie van onze stoomproductie, verlaagt onze energiekosten en maakt ons minder afhankelijk. We zijn ervan overtuigd dat dit een waardevolle toevoeging is aan ons bedrijf en dat de E-boiler ons concurrentievermogen versterkt.’ De E-boiler is naar verwachting eind 2025 operationeel.

Deel deze pagina:

Cover jaarverslag

Jaarverslag '24/'25

In dit jaarverslag vertellen acht oudgedienden uit onze sector over hun tijd in de wereld van papier en karton. Veel leesplezier!

VNP van Houtum

Baan of stage in een papier- of kartonbedrijf?

Onze bedrijven staan te springen om nieuw (technisch) talent. Grijp je kans in onze uitdagende wereld!